İpek Kirpik

Günümüzde oldukça popüler hale gelmiş olan güzellik uygulamalarından biri de ipek kirpik uygulamasıdır. İpekten üretilmiş kirpiklerin kişinin kendi sahip olduğu kirpik diplerine özel bir yapıştırıcı kullanılarak takılması sayesinde daha gür ve uzun kirpik görünümünün elde edilmesini sağlayan bir uygulamadır. Aşağıya doğru bakan, hacimsiz, seyrek kirpiklere sahip olan kişiler için hayat kurtarıcı niteliktedir. İpek kirpik sayesinde gözlere her gün göz makyajı yapmak ve rimel sürmek gibi zaman alıcı işlemler ortadan kalkar.

İpekten üretilmiş olan yapay kirpikler doğal kirpiklerin arasında uyumlu bir görünüme sahip olur, rahatsız edici bir yapaylık bulunmaz. Takılan ipek kirpikler doğal kirpiklerde hasar oluşmasına neden olmaz. İpek kirpik taktırma işlemi mutlaka alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğal kirpiklerin üzerine sürülen özel nitelikli yapıştırıcı alerjik tepkime görülmesi riskine karşı mutlaka derinin ufak bir kısmında önceden test edilmelidir. Eğer cilt alerjik bir tepki vermezse ipek kirpik uygulamasına başlamanın bir sakıncası bulunmaz. Bazı durumlarda hafif de olsa yapıştırıcı sebebiyle gözlerde yanma hissedilebilir. Bu yanma durumu geçicidir.

İpek kirpik taktırma işlemi 1 veya 2 saat kadar sürebilir. Bu süre takılacak olan kirpiklerin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

İpek kirpik ne kadar süre kalır diye düşünüldüğünde yapılan işlemin kalıcılığının kişinin kullanımdaki özenine ve yapılan bakıma göre değişiklik gösterdiği söylenebilir. İpek kirpiklerin daha kalıcı olması için yaklaşık 3 haftalık aralıklarla bakım yaptırmada fayda bulunur. Bu şekilde düzenli bakımlar ve kopan kirpiklerin yerine yenisinin takılması sayesinde ipek kirpik kullanım süresi 6 aya kadar uzatılabilir. İpek kirpikler yaz ve kış olmak üzere her mevsimde kullanıma uygun bir güzellik ürünüdür.

This will close in 20 seconds